Są takie książki, które pokazują się na rynku. Chwilę cieszą się popularnością, aby zaraz odejść w zapomnienie. Są takie pozycje na rynku, których popularność mocno wzrasta i pomimo upływających lat, nadal się o nich mówi. Świadczy to o wielkim talencie autora, który jest w stanie stworzyć takie dzieła. Nie ma wiele takich książek, ale każdy z nas mógłby na pewno wymienić kilka znaczących pozycji książkowych, które przykładowo weszły do kanonu lektur szkolnych. Chociażby pierwsza część opowiadająca o Głodowych Igrzyskach w państwie Panem. U nas taką książką jest pierwszy tom opowiadający o przygodach Felixa, Neta i Niki. Nie z każdą książką tak się dzieje. Jeżeli ktoś lubi wracać do historii, które już od wielu lat można znaleźć wśród książek koniecznie powinien sięgnąć po “Słońce w mroku” Stephanie Meyer.

Bella i Edward

Tak, nazwisko tej autorki można doskonale kojarzyć z dwójką bardzo wyrazistych postaci na rynku, którzy całkiem niedawno obchodzili piętnastolecie powstania. Minęło już tyle lat odkąd Stephanie Meyer wypuściła na rynek pierwszy tom pt.”Zmierzch”. To tam można było poznać początek historii Belli i Edwarda. Znajomość, która przerodziła się w miłość. Miłość, która tak naprawdę nie powinna się zdarzyć. Bowiem czy wampir może pokochać człowieka? Czy kobieta może obdarzyć uczuciem istotę, która może stanowić dla niej śmiertelne zagrożenie? Okazuje się, że tak. Przykładem tego jest cały cykl, który właśnie stworzyła Meyer. Jej cztery książki stały się na tyle popularne, że doczekały się one nawet ekranizacji. Teraz autorka zaprasza do tego, aby przypomnieć sobie całą historię od nowa.

Miłość Edwarda

TaniaKsiazka – Słońce w mroku to historia opowiedziana na nowo oczami Edwarda. Czas na to, aby wszyscy mogli dowiedzieć się jaki był punkt widzenia chłopaka na to wszystko. Cykl “Zmierzch” opisany był z punktu widzenia zakochanej Belli, która musiała odnaleźć się w zupełnie nowym miejscu. Tym razem Edward pokaże wszystkim czytelnikom z jakimi przeciwnościami losu musiał się zmagać, aby odnaleźć swoje szczęście. W końcu doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że dla Belli stanowił on zagrożenie. Był wampirem, a ona człowiekiem. Ale to dla niej postanowił zaryzykować. Walczył, próbując zdusić w sobie to uczucie. Jednak serce, które w jego ciele funkcjonuje w zupełnie inny sposób, chciało inaczej ułożyć jego życie. Edward nie mógł wyobrazić sobie życia bez Belli. Jeżeli ktoś kocha tę historię, to czas na to, aby przypomnieć ją sobie od nowa.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com