Książki fantastyczne dają ludziom ogromną dawkę wiedzy i bohaterów, którzy są w stanie dokonać spektakularnych rzeczy. Czytając powieści z tego gatunku czytelnik tak do końca nie jest pewien tego, czego ma się spodziewać. Fantastyka ma to do siebie, że pozwala na wszystko. Nawet na to, co w normalnych sytuacjach się nie zdarza. Może nie każdy jest za tym, aby czytać takie książki, ale warto do nich zaglądać, ponieważ mogą one stać się dla czytelnika bardzo miłą odskocznią. Tak będzie w przypadku książki pt.”Słońce w mroku” Stephanie Meyer.

Powrót do tego, co było

Autorka zrobiła swoim czytelnikom wielką niespodziankę i po raz kolejny pozwala powrócić im do świata, gdzie ludzie i wampiry wspólnie koegzystują. W innych książkach takie sytuacje raczej nie mają miejsca, bowiem wiadomo, że wampiry stanowią ogromne zagrożenie. Tutaj jest zupełnie inaczej. Tutaj możemy mówić nawet o miłości, która jest silniejsza niż śmierć. Jeżeli ktoś jeszcze nie zdaje sobie ze sprawy kim jest Stephanie Meyer, to koniecznie powinien sięgnąć po takie książki, jak “Zmierzch”, “Księżyc w nowiu”, “Zaćmienie” i “Przed świtem”. To Meyer jest autorką najsłynniejszej pary wampir – człowiek. Chodzi tutaj oczywiście o Bellę i Edwarda – dwoje młodzieńców, którzy koniec końców nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Ich historia już od ponad piętnastu lat cieszy się ogromnym powodzeniem, racząc swoją treścią kolejne pokolenia zafascynowane tym, co dzieje się w tych książkach.

Na rocznicę wydania

Stephanie Meyer na okrągła rocznicę wydania – dziesięciolecie – planowała wydać kolejną część tej serii. Doszło jednak do wycieku niektórych rozdziałów, dlatego na pewien czas autorka zawiesiła swój pomysł. Po kolejnych kilku latach Meyer postanowiła, że to ten czas i wydała “Słońce w mroku“. To książka, która na nowo przypomina czytelnikom historię Edwarda i Belli. Tylko, że nie jest to ta sama opowieść, widziana oczyma dziewczyny. Teraz do głosu zostaje dopuszczony Edward, który chce pokazać jak całą historię on widział. Pomimo tego, że był on wampirem, który miał kilka setek lat, widział wiele różnych rzeczy, to Bella była dla niego prawdziwym cudem. Kimś, kto zawojował jego serce. Chłopak sam był zdziwiony tym, że tak oszołomiła jego serce. Ale doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że stanowi dla dziewczyny wielkie zagrożenie. O bólu i wielu innych rozterkach czytelnik może dowiedzieć się z tej właśnie książki. To jedna z najbardziej wyczekiwanych lektur ostatnimi czasy.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com